• Outdoor Trekking Tişört
  • Gri Spor Tişört Arka
  • Gri Spor Tişört Yaka
  • Gri Spor Tişört Etek

Doğa Yürüyüşü Trekking Tişört – Gri


Hızlı Kuruma ve Koku önleyici özelliğe sahip Sertifikalı Polyester Kumaştan üretilmiş Trekking Tişört; hem açık havada yapacağınız doğa yürüyüşü , trekking , kamp gibi outdoor sporları için hem de spor salonunda yapacağınız koşu , fitness gibi sporlar için oldukça uygundur. Kanallı Liflerden oluşan özel kumaş yapısı sayesinde oluşan teri hızlı bir şekilde kumaşın üst yüzeyine taşıyarak tişörtün hızlı kurumasını sağlar .Özellikle açık havada yapılan doğa yürüyüşü , trekking gibi outdoor aktiviteleri sırasında rüzgar gibi dış etkenlerden daha az etkilenmek için tişörtünüzün kuru kalması sağlığınız açısından oldukça önemlidir.


Gri Trekking Tişört üzerinde bulunan “sarı renkli” dikişler , kumaşın iç yüzeyinde kalınlık oluşturmadan kumaşları birleştirebilen özel dikiş makinalarında ( flat-lock) dikildiği için yapılan uzun doğa yürüyüşleri , trekking faaliyetleri esnasında sürtünürek vücudunuzu tahriş etmez.

Doğada yapacağınız eğilme , uzanma gibi anlık hareketler esnasında bel bölgesinde daha fazla örtme sağlamak amacıyla Trekking Tişört arka bedeni oval ve ön bedenine göre daha uzun tasarlanmıştır.

Yaz aylarında doğa yürüyüşleri yaparken sırt çantası taşıdığınızda çantanın bulunduğu bölgede hava sirkülasyonu diğer taraflara göre daha az olduğu için giydiğiniz tişörtün hızlı kuruma özelliğinin olması hem konforunuz hem de sağlığınız için oldukça önemlidir.

ÜRÜN AĞIRLIĞI : 140 gram (L Beden)
KALIP : Standart Kalıp , Kendi bedeninizde sipariş verebilirsiniz.
KUMAŞ : 100 % Polyester Sertifikalı Kumaş , Hızlı Kuruma ve Koku Yapmama Özelliği

TREKKİNG TİŞÖRT KULLANIM ALANLARI : Outdoor ve Trekking Pantolon renkleri de uyumlu olan Gri Trekking Tişört ; yaz aylarında doğa yürüyüşü yaparken , diğer zamanlarda da polar mont veya sweatshirt’ün içine temel katman olarak giyilebilinir. Bunun yanında spor salonlarında yaptığınız koşu , bisiklet , fitness gibi sporlar esnasında da tüm sezon rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Trekking Tişört Modellerimizi En Uygun Fiyat avantajı , Ücretsiz Kargo ve Kolay İade & Değişim opsiyonları ile N11.com , HepsiBurada , Trendyol Güvencesiyle almak için aşağıdaki ilgili platform Linklerine Tıklayınız.

Doğa Yürüyüşü Trekking Tişört

RENK : GRİ
BEDENLER : S-M-L-XL-XXL
ONLINE SATIN ALMAK İÇİN :

Elbir Dokuma N11 Mağaza
Sivugin Trendyol Mağaza
Elbir Dokuma HepsiBurada Mağaza

Trekking Tişört Hakkında Sorular :

  • Neden Polyester Trekking Tişört ?

Pamuklu Tişörtler aktivite sırasında oluşan teri sünger gibi emerek ıslak kalırlar ve akabinde ısınız vucudunuzdan uzaklaşarak üşüme hissine yol açar. Rüzgarlı ve soğuk havalarda bu etki daha da fazla görülür ve oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Polyester Tişörtlerde ise durum farklıdır. Polyester yapısı gereği oluşan teri kumaşın dış yüzeyine transfer ederek vucudunuzdan uzaklaştırır ve kumaşın dış yüzeyine taşınan ter hava ile temas ederek kurur .

Bu sebeple Sporcu Sağlığı için Sivugin Outdoor Tişört koleksiyonunda Sertifikalı Polyester Kumaşları tecih ettik .

  • Her Trekking Tişört Hızlı Kurur mu?

Hızlı kuruma özelliği temel olarak , oluşan ıslak bölgenin yüzey alanını genişletilerek hava ile temas eden yüzeyin arttırılması sonucu sağlanır . Genel olarak Polyester Kumaşlar pamuklu kumaşlara göre daha hızlı kurusa da , kendi aralarında değerlendirildiklerinde hızlı kuruma performansları ciddi farklılıklar göstermektedir.

Kumaş üretim aşamasında kimyasal yollarla kazandırılan hızlı kuruma özelliği , belli sayıda yıkama döngüsünden sonra bu özelliğini kaybeder.

Kanallı bir kesit oluşturularak ( “W” kesit gibi ) üretilen polyester ipliklerde ; “W” şeklindeki kanallardan su mollekülleri kayarak daha geniş bir yüzeye yayılması doğal şekilde sağlandığından “hızlı kuruma” özelliği sonsuz yıkama sürdürülebilir olacaktır.
Sonsuz yıkama döngüsünde hızlı kuruma özelliğine sahip olması ve normal polyester spor tişörtlere göre daha iyi performans göstermesi için , için Sivugin Spor Tişört koleksiyonunda kanallı kesite sahip ipliklerden üretilmiş polyester kumaşlar kullanılmıştır

  • Polyester Trekking Tişört Koku Yapar mı ?

Hem Polyester Tişörtler hem de pamuklu tişörtler üzerinde ter uzun süre yıkanmadan kalırsa belli bir süre sonra bakterilerden kaynaklı koku problemi yaşanır. Günümüzde polyester kumaşlarda koku yapma probleminin önüne geçilebilinmektedir ve bu uygulama 2 şekilde yapılır :
1- Kumaş üretim aşamasında
2- İplik Üretim aşamasında

Kumaş üretim aşamasında kazandırılan bu özellik hızlı kuruma özelliğinde olduğu gibi belli bir yıkama döngüsü boyunca geçerli olacaktır. İplik üretim aşamasında bu özellik kazandırıldığında etkenlik kalıcıdır, yıkanma ve aşınmadan etkilenmez.

Sivugin Trekking Tişört koleksiyonunun kumaşlarında kullanılan ipliklere ; iplik üretim aşamasında antibakteriyel özellik kazandırıldığı için sonsuz yıkama döngüsüne sahiptir. Üretim aşamasında antibakteriyel testleri yapılmış ve ayrıca İnsan sağlığına zararı olmadığı tarafsız uzmanlarca Oeko-Tex 100 class 1 belgesi ile onaylanmıştır.

  • HANGİ BEDEN SİZE UYGUN ?

Trekking Tişört modellerinin kalıpları standart kesimdir. Kendi bedeninize göre sipariş verebilirsiz. Ürünlere ait ölçü tabloları online satış mağazalarımızda mevcuttur. N11 ,HepsiBurada , Trendyol ve Amazon Güvencesiyle satın alma yaptığınızda ücretsiz kolay iade ve değişim hakkınız bulunmaktadır.